Opis produktu
Recenzje kabla sieciowego Solid Core Audio No.2 PRO
„Dźwięk staje się bardziej ofensywny – jest jakby go fizycznie więcej, ma potężniejszy wymiar, przechodzi na wyższy stan obecności. Ale także jest gęstszy, mocniej skondensowany. To silniejsze natężenie plus lepsza sprężystość oraz masywniejsze skupienie brzmienia”
Link: Stereokolorowo.blogspot.com
„Poprawa barwy dźwięku i inne zmiany są zauważalne. Potwierdza się więc że kable zasilające mogą wnieść zauważalne zmiany”.
„Podłączyłem, włączyłem i .. szczeka opadła. Jest lepiej!!! Pojawiła sie duuuużo większa głębia dźwięku. Do tego bas zyskał na mocy, był bardziej mięsisty i dociążony. Wybrzmiewał potężnie. Uderzenia były fajne, sprężyste, świetnie kontrolowane”.
Główne cechy Power No. 2 PRO:
- Dolne skraj pasma charakteryzuje się olbrzymią głębią, potęgą oraz obszernością, nie tracąc przy tym na kontroli i zróżnicowaniu
- Wokal jest naturalny, nie wychodzący przed linię kolumn
- Średnica lekko ocieplona
- Brzmienie bardzo wyrafinowane, szczegółowe a zarazem przyjemne i niemęczące
- Kultura przekazu
- Czarne tło
- Niesamowita głębia i stereofonia oraz świetne rysowanie planów
Kabel przeznaczony do urządzeń wrażliwych na duże zapotrzebowanie prądowe, No. 2 PRO potrafi dostarczyć odpowiednią ilość prądu nawet najbardziej wymagającym końcówkom mocy.
Specyfikacja techniczna:
– Zakres pracy: 110-240 V 50/60 Hz
– Obciążalność: (ciągła): 10/16 A w zależności od wtyku IEC
– Przekrój całkowity: 22 mm
– Płaszcz zewnętrzny: PVC
– Przekrój żył: 6 x 2,1 mm Cu + 1 x 2,5 mm Cu
– Ekran: 2 x folia
Pełna dostępność wszystkich modeli kabli sieciowych z wtykami:
IEC C7 – ósemka
IEC C19 – wysokoprądowe
IEC C15
Schuko US
Schuko UE
Schuko UK
Długość na indywidualne zamówienie: od 150cm + 10cm do 600cm
Andrzej – :
Niesamowity kabel w znaczący sposób podniósł jakość dźwięku w moim systemie, mimo jego dużego przekroju znakomicie sprawdza się również że źródłem. U mnie oprócz wzmacniacza zapiąłem go również do transportu CD.
Cechy które opisuje producent to nie marketing tylko fakt, WSZYSTKIE opisane cechy znalazły potwierdzenie po wpięciu tego przewodu w system. Kabel ,,wygonił,, z mojego systemu nie byle kogo bo Yarbo 1100.
Tak jak w przypadku listwy sieciowej wybitny stosunek jakość/cena.
Zygmunt – :
Witam,
Znajomy mnie namówił na wypróbowanie listwy Solid Core Audio. Dotychczas używałem listwy z gniazdami filtrowanymi i niefiltrowanymi, również polskiego producenta (bardzo popularne listwy na rynku, marka znana od dawna, spora liczba użytkowników.) i nie planowałem zmiany. Gdy wpiąłem listwę solid dźwięk nagle nabrał głębi, bas jeszcze lepiej kontrolowany, ogólnie dźwięk nabrał większej klasy i kultury. To tak w, skrócie, listwa oczywiście została. Ok zachęcony listwą wypożyczyłem topowa sieciówkę. Po wpięciu do przetwornika i puszczeniu muzyki nie zdążyłem usiąść na kanapie, a wiedziałem, że już zostaje. To dosłownie stało się po 5 sekundach. Pierwszy raz takie coś mi się przytrafiło. Tu nie mam mowy o autosugestii, zadziałało wszystko zero-jedynkowo. Słyszałem już kable za dużo wyższe kwoty. W kategorii jakość/cena daję jednym słowem wybitny.
Nie było zatem wyboru i dokupiłem kolejną sieciówkę, która w połączeniu z listwą tworzy super synergię. Polecam wypróbować samemu, można wypożyczać produkty bez problemu, także nic nie ryzykujemy.
Ponieważ listwa i sieciówka tworzą jedność pozwolę sobie wkleić ta opinię również do katalogu z listwami.
Sebian – :
Dzień dobry, właśnie stałem się właścicielem listwy zasilającej oraz kabla sieciowego no2 pro marki Solid Core Audio i chciałem podzielić się swoją opinią na ich temat. Już po wypakowaniu z pudełka listwa robi świetne wrażenie: wygląd, waga, użyte materiały (aluminium/drewno). Kabel również prezentuje się doskonale, jest gruby i solidnie wykonany (efekt „wow” w obydwu przypadkach). Wrażenia odsłuchowe opisałem wspólnie dla obydwu elementów, wpiętych jednocześnie w system (kabel zasilał CD-ka). Pierwsze co stwierdziłem, to poczucie większej „prawdziwość” muzyki. Słyszę wyraźnie więcej wybrzmień instrumentów, wokali i różnego „planktonu” muzycznego. Pojawiło się przyjemne „echo” w utworach (efekt głębii) i ogólnie więcej tak zwanego powietrza. Znacząco poprawiła się zarówno makro, jak i mikro dynamika z lepszą separacją instrumentów. Dźwięk zyskał więcej klasy. Już po kilku minutach odsłuchu zapadła decyzja – oba elementy zostają u mnie! Uważam, że ich stosunek ceny do jakości jest wybitny. Dodam jeszcze bardzo dobry kontakt z właścicielem, zawsze sympatyczny i rzeczowy. No i jeszcze jedno, obydwa produkty „made in Poland”. Polecam każdemu spróbować. Pozdrawiam.
PS: Niniejszą opinię wpisałem do obydwu zakładek (kable sieciowe, listwy).
jan271 – :
Witam!
kabel no2 pro dotarł do mnie w marcu. Wpiąłem go do wzmacniacza Hegel H80 i zacząłem pierwszy etap odsłuchów z naciskiem na wygrzanie kabla. Pierwsze wrażenia, dźwięk stał się bardziej namacalny,wszystko się poukładało. W dźwięku słychać wyraźniej wszystkie szczegóły, bez żadnej natarczywości czy ostrości. Muzyka nabrała dużo powietrza oraz poprawiła się dynamika, która daje muzyce dodatkowego kopa, aż chce się słuchać każdą płytę godzinami, płyty z tym kablem odkrywa się na nowo. Basu jest odrobinę więcej, przede wszystkim został zdyscyplinowany, stał się konturowy. Przy moim połączeniu Hegla z Pylonami Diamond 28 efekt jest rewelacyjny. Kabel zostaje już u mnie i jest wart każdej złotówki, stosunek jakości do ceny super, za te pieniądze nie kupimy nic lepszego. Nie pozostaje mi nic innego jak włączyć kolejną ulubioną płytę i delektować się muzyką płynącą z mojego systemu- GORĄCO POLECAM.Pozdrawiam.
Kamil – :
1000 % komentarz pozytywny konkretny miły profesjonalny kontakt . Towar 1000 % zgodny z opisem ,sam byłem sceptycznie nastawiony wpływ kabla sieciowego na jakość dźwięku do momentu podłączenia solid core no2 pro. Wszystkie cechy opisane w aukcji i stronie producenta to nie jest żaden marketing , to działa to słychać. Najlepiej sprawdzić samemu w swoim systemie . Bardzo mocno polecam !!!
Maciej – :
Witam!
Kupiłem od mega sympatycznego Pana Mateusza 2 przewody – najpierw 1 z nich został podpięty pod CD Arcam 36 i tutaj nastąpiła EUREKA !!! ogólnie mogę powiedzieć, że wszystkiego pojawiło się więcej (dynamiki, powietrza, detali, przestrzeni, kontrolowanego i jednocześnie zamaszystego basu – praktycznie każda odtwarzana płyta zabrzmiała jakby na nowo). 2 przewód został podpięty pod wzmacniacz Atoll 300 (tutaj nie nastąpiła jakaś rewolucja, ale wiem, że do urządzenia jest dostarczana odpowiednia jakość prądu) – jeszcze raz dziękuję Panu Mateuszowi za świetne podejście do klienta i gratuluję świetnych produktów !!! Gorąco wszystkim polecam spróbować !!!
Marek – :
Opis dotyczy kabla sieciowego Solid Core Audio No. 2 działającego wraz z listwą sieciową Solid Core Audio power supply.
Komplet kabla i listwy zakupiłem w celu poprawy brzmienia systemu słuchawkowego rozbudowanego o swój własny kondycjoner z filtrami w postaci dwugłowego kabla ifi gemini podpiętego do iusb3.0, dodatkowo wsparty od strony komputera „blaszaka” audioquestem jitterbug oraz idefenderem w trybie pasywnym.
System który posiadam to wieża ifi gdzie każdy oddzielny działający moduł zasilany jest audiofilskim nisko szumnym zasilaczem iFi Audio iPower o niesamowicie niskim poziomie szumów 1uV. To już jest na granicy możliwości pomiarowych najbardziej zaawansowanych urządzeń do pomiarów audio.
Wydawać by się mogło iż system wsparty tak wieloma uzdatniaczami i poprawiaczami prądu,w dodatku słuchawkowy, więc tego prądu wiele nie potrzebujący, nie wymaga już dodatkowego usprawniania w postaci audiofilskiego kabla sieciowego i listwy, a jeżeli już to wniesie on do takiego toru pomijalne zmiany na lepsze.
Powyższe wątpliwości okazały się całkowicie nie uzasadnione. Nastąpiła poprawa basu w każdym aspekcie, większe nasycenie dźwięku coś tak jakby zastosować dobry preamp lampowy, polepszenie szczegółowości poprzez wyłuskiwanie przyklejonych do większych mniejszych dźwięków, lepsza prezentacja dźwięków harmonicznych, powiększenie sceny dźwiękowej, oraz lepsza separacja dźwięków na niej.
Moduły z serii ifi micro działają tak jakby w gangu, czyli im ich więcej tym bardziej dźwięk się poprawia. Należałoby nadmienić jaką proporcjonalną poprawę dźwięku względem innych elementów wieży ifi wniósły do systemu kabel sieciowy SCA No.2 oraz listwa SCA Power Supply?.
Otóż komplet od SCA zagroził iTube2, „wagowo” to może byłoby nawet więcej. Po wpięciu w tor kompletu od SCA nie mam już potrzeby przełączania w tryb triodowy w iTubie2.
Idsd micro posiada piorunującą dynamikę która po rozbudowie systemu do pełnej wieży ifi
nie jest już taka wyczynowa z powodu wydłużenia toru. Komplet od SCA przywraca jej pierwotną formę. Z dynamiką wiąże się ściśle precyzja ogniskowania źródeł pozornych. Kabel i listwa od SCA może pełnić rolę korekcyjną.
Podsumowując kabel sieciowy SCA No.2 oraz listwa SCA Power Supply umożliwiają olbrzymią poprawę dźwięku wieży ifi. Poprawa jakości dźwięku oraz funkcja korekcyjna który pełni komplet SCA przywodzi namyśl iż jest to produkt wytworzony przez AMR Audio posiadający jakieś cudowne rozwiązania techniczne i dedykowany specjalnie do serii ifi micro.
W pełni rekomenduję przyjęcie kompletu od Solid Core Audio do gangu ifi micro.
Uwagi:
– w przypadku wieży ifi należy w module iusb3.0 pozostawić włączoną pętlę masy
– idsd jako źródło działa jednak lepiej na swojej baterii (załączamy gałką przed włączeniem komputera)
– powyższe uwagi nie wykluczają rezygnacji ze stosowania listwa i kable od SCA ze względu na przyrost jakości dźwięku
Dawid – :
Po prostu porządny kabel zasilający, bez ściemy, bez audiofilskiego nadęcia w średnicy kabla i cenie. Doskonałe rzemiosło połączone z pasją do audio. Kabel nic nie psuje, a otwiera dźwięk. Obecnie cały zestaw mam okablowany przez SCA i nie słyszę potrzeby wymiany na inne, chyba, że topowy model SCA. Na szczególną uwagę i pochwałę zasługuje kontakt z właścicielem firmy Panem Mateuszem. Oby każda firma audio tak funkcjonowała. Doskonała obsługa, doskonały produkt i doskonała cena!
piter – :
Witam. Od początku, zamieniłem kabel podstawowy od wzmaka na solid cora no 6 i róžnica znaczna, ale jak kupiłem no 2, to się zdziwiłem, że jeszcze taka różnica się pojawi. Wszystko się poprawilo. Bas dopiero zabrzmiał wybornie, z przytupem.
Stereofonia się poprawiła i scena rozszerzyła. Dużo większa ingerencja w dźwięk na sieciowych, niż na rca, czy głośnikowych. Taka jest prawda. Polecam kabelek.
Darek – :
Bardzo dobry kabel. Porównywałem go z Furutech Alpha 3 na wtykach serii 28/38 Gold a więc z kablem dużo droższym a mimo to no.2 pro się obronił. W porównaniu do Furutecha gra bardziej pełnym i dociążonym dźwiękiem, przez co duże instrumenty typu fortepian i perkusja wypadają bardziej realistycznie. Inaczej też prezentuje scenę. Może odrobinę węższą ale za to głębszą. Wokal nie jest podawany na linii kolumn jak u Furutecha tylko trochę oddalony co mi się podoba. Dynamika obu kabli podobna. Różnica jest w tonacji. No.2 gra „ciemniej” a Furutech „jaśniej” przez co może sprawiać wrażenie bardziej detalicznego na którym „więcej słychać”. Natomiast wg mnie detalu no.2 nie brakuje, wybrzmienia są, faktura dźwięku jest pełna. Jednak Furutech ma pewną przewagę w barwie. Gra bardziej dźwięczną i prawdziwą barwą na średnicy i górze ( np. fortepian). No. 2 jakby odrobinę „fałszował” barwę. Może to kwestia materiału wtyków ? W każdym razie była to jedyna i nieznaczna przewaga Furutecha w tym jednym aspekcie. Bas wg mnie też porównywalny. Może na Furutechu ciut bardziej kontrolowany ale za to nie tak masywny i nisko schodzący. Reasumując: kabel zrównoważony tonalnie, bez istotnych wad, grający muzykalnie i kulturalnie dużym dźwiękiem z głęboką sceną. Idealny dla krzykliwych i jasno grających systemów. Mi się spodobał i kwestia zakupu jest otwarta. UWAGA: pytajcie czy kabel jest wygrzany bo mój nie był i grał ospale przez co prawie go skreśliłem ! Jest też wrażliwy na właściwe podanie fazy więc należy sprawdzić próbnikiem wtyk IEC czy jest dobrze wpięty do kontaktu z drugiej strony. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Firma godna rekomendacji !
Zbigniew Kulig – :
Wymieniłem większość przewodów w moim systemie na przewody firmy Solid od Pana Mateusza od głośnikowych po sieciowe No.2 jest przewodem bardzo uniwersalnym jak na źródle tak i na wzmacniaczu radzi sobie znakomicie U mnie znalazł zastosowanie we wzmacniaczu i zostanie tam bo nie widzę konkurencji w tym przedziale kasowym wymiata.
Michał – :
Rewelacyjny przewód sieciowy, u mnie sprawdził się jako zasilający listwę. Kupiłem go wraz z trzema przewodami No.1. W opinii tychże kabli zawarłem swoje spostrzeżenia na temat zestawu kabli jaki nabyłem. Opinię napisałem po ponad trzech miesiącach od zakupu aby trochę ochłonąć z efektu WOW.
Mieczysław – :
Przede wszystkich chciałbym podkreślić bardzo dobry kontakt z Panem Mateuszem, twórcą produktów Solid Core Audio, w tym kabli zasilających. To fachowy, kompetentny i miły człowiek z pasją. 🙂
Zadzwoniłem jedynie, żeby dopytać się o kabel do listwy filtrującej/zasilającej; mój system audio potrzebował tylko drobnych korekt brzmienia, lekkiego dociążenia i nasycenia, bez utraty przejrzystości i otwartych sopranów. Po miłej rozmowie zapoznawczej, która trwała 25 minut (!), otrzymałem zestaw kabli na darmowe (bez kaucji) testy domowe, tak „na zaufanie”. Jeszcze większe było moje pozytywne zaskoczenie, gdy dzień później w paczce znalazłem Solid Core Audio Power No. 2 Pro, No. 2 Premium oraz No. 1 Pro, wszystkie wstępnie wygrzane. 😀
Ostatecznie w moim systemie pozostały na stałe No. 1 Pro i No. 2 Pro. W tej zakładce opiszę No. 2 Pro, a No. 1 Pro oczywiście oddzielnie.
No. 2 Pro najlepiej sprawdził się w moim systemie jako kabel zasilający do listwy filtrującej/zasilającej. Natomiast na źródle (odtwarzacz CD) oraz wzmacniaczu zintegrowanym minimalnie zwyciężyły na punkty – w mojej subiektywnej ocenie – sieciówki Furutecha FP-TCS31 z wtykami z serii 28/38 (R). No. 2 Pro „brzmiał” (skrót myślowy) jak na mój gust odrobinę za ciemno i ubyło powietrza. Co innego No. 1 Pro, ale jak wspomniałem, to inna historia, zakończona happy endem. 😉
No. 2 Pro – podłączony do listwy filtrującej/zasilającej – dociążył brzmienie w takim stopniu, w jakim tego oczekiwałem. Początkowo ów efekt dociążenia, większego nasycenia – w całym zakresie tonalnym – był mocniejszy, niż przypuszczałem. Od razu też wyczuwalnie (w formie mikro-wibracji mimo monitorów na podstawkach z kolcami, dębowego parkietu i grubego wełnianego dywanu) zwiększyło się natężenie basu – basu konturowego, dobrze kontrolowanego dodam. Powiększyły się też tzw. pozorne źródła dźwięku, jednak na scenie nie zrobiło się zbyt tłoczno, gdyż ona urosła, przede wszystkim horyzontalnie, proporcjonalnie do opisanego efektu. Mimo większego nasycenia i dociążenia nie ubyło znacząco powietrza i sopranów. Artyści nie zaczęli też wyskakiwać z głośników na dywan, czego nie jestem zwolennikiem; linia sceny pozostała na linii głośników.
Ciekawe, bo mimo wygrzania kabli, po kilku dniach opisane wyżej efekty uległy złagodzeniu. Teraz było w sam raz wszystkiego. 🙂
Tak jakby No. 2 Pro potrzebował paru dni, żeby ułożyć się w systemie, dogadać jakoś z japońskimi kolegami. 😉 Poza tym wróciło 90% powietrza. Wcześniej myślałem, że zwiększone dociążenie i nasycenie brzmienia zawsze będzie wiązać się z pewnym kompromisem – np. pogorszeniem akustyki, przymknięciem góry, ubytkiem tzw. powietrza. A jednak ostatecznie nie! Być może owe efekty były subtelne, bo kabel trafił do listwy, w przypadku której wpływ na brzmienie powinien być relatywnie najmniejszy. Nie wiem. Wiem za to, że są firmy, których kable (niekoniecznie tylko zasilające) wpięte w system audio dają od razu o sobie znać w dość zdecydowany sposób, jakby narzucają swój charakter. Tak było z moim pierwszym Furutechem do źródła (wówczas FP-TCS21 28/38 G). Tymczasem kable Pana Mateusza są nad wyraz kulturalne, nie narzucają się i równoważą się z resztą systemu i jego okablowaniem. 🙂
Pozdrawiam serdecznie wszystkich „słyszących” kable!
Mieczysław
GW – :
Po wcześniejszym testowaniu No.2 Premium przyszedł czas na No.2 Pro. Zaznaczę, że ważną korzyścią w przypadku produktów Pana Mateusza jest możliwość ich sprawdzenia, testowania. Nie wszyscy producenci, dystrybutorzy taka możliwość dają.
Poszukiwałem kabla do wzmacniacza hybrydowego o wyrazistej górze, ale także o zdecydowanym basie. Czytając opisy producenta oraz użytkowników pierwszy wybór dotyczył Premium. Jednak dlaczego nie sprawdzić Pro? Zanim napisze kilka słów o powodach ostatecznego wyboru chcę wyraźnie zaznaczyć, że oceny kabla nie powinno się zrobić krótko po wpięciu do gniazdka. Wymaga przynajmniej tygodnia wygrzania.
Pierwszy efekt ,,wow , jest nieźle” jakoś na drugi, trzeci dzień przygasł ….Dołu za dużo, wysokie jakieś zgaszone, wokale matowe. Żałowałem, że odesłałem Premium po testach. Jednak po około 100 godzinach jest całkiem inaczej. Dajcie sobie czas.
Ostatecznie wersja Pro lepiej dopasowała się do mojego systemu. Jest duża dynamika, swoboda grania, bardzo dobra zdolność do budowania sceny dźwiękowej. Odnosi się wrażenie, że pozwala wzmacniaczowi pobrać tyle prądu, na ile tylko ma ochotę. Bez wysiłku, bez ograniczeń. Separacja doskonała, pojawiają się dźwięki, które wcześniej były zlane z innymi. Scena ładnie poszła w głąb, jeżeli o szerokość na boki, to Premium jakby jeszcze ją efektowniej poszerzał. Mając kolumny grające bardzo przestrzennie / Audio Physic / miałem wrażenie, że stawało się to za mocne. W moim systemie wolę Pro. Nie mam wrażenia nadmiernego jej poszerzenia. Jest naturalnie. Premium może wspomóc system, gdzie szerokość sceny stwarza ograniczenia.
Co natomiast z basem ? Po ponad tygodniu grania okazało się, że owszem jest mocny, sprężysty, ale nie zdominował na szczęście za bardzo systemu. Zapewne u każdego zagra inaczej. Mam dosyć duży salon, więc bas dało się okiełznać bez problemów. Wysokie tony – są z pewnością nieco inne, niż w Premium. Są bardziej wygładzone, zwiewne. jednak tego oczekiwałem, planowałem je lepiej poukładać, uspokoić.
Największe korzyści zauważam jednak w zakresie tonów średnich, gdzie instrumenty akustyczne, perkusja, fortepian są wyraziste, wybrzmiewają super. Wokale, zwłaszcza damskie to także spora zaleta tego przewodu, przypuszczam, że z uwagi na lekkie ich ocieplenie odczuwam przyjemność słuchania, wyczuwa się spokój i opanowanie.
Warto przetestować, sprawdzić, a może okaże się doskonałym wyborem. Można za przyzwoite pieniądze dopieścić system. Polecam.
Radoslaw Czelusniak – :
Mam w systemie pelne okablowanie (listwa, 2 sieciowki, RCA, glosnikowy) SCA, w tym 2 No.2 Pro … Rewelacja … Bas nie do opisania ludzkimi slowami, cudowna srednica, fenomenalna przestrzen i wysokie ktore pojawily sie w ilosciach i jakosciach nadspodziewanych po dodaniu drugiego kabla No.2 do wzmacniacza Phonograph PG60 Gold … Jedyna obca i znacznie szczuplejsza sieciowka (konfekcjonowany w Polsce francuski odpowiednik No.6) odsluguje DAC Oppo na Sabre 9038 Pro i tam akurat pasuje …
Łukasz – :
Witam, do zakupu podchodziłem z dystansem, miałem porządny kabel w pre lampowym i do końcówki również lampowej samoróbe, którą dał mi poprzedni właściciel. Zacząłem zauważać że końcówka to nie jakiś mebel wzmacniający prąd z pre na głośniki. Gdy wchodziło więcej instrumentów bas na KT88 rozmyty…coś nie tak. Zdecydowałem się na Power No, 2 Pro bo chciałem również wyciągnąć dynamikę z kolumn (ona tam jest- trzeba ją uwolnić). Udało się fenomen! Tam jest jeszcze kolejne 100%!! Wziąłem… jak coś zwrócę.. nie zwróciłem!!! Polecam!” Świat audio potrafi nas nie raz zaskoczyć, a sieciówki chyba najbardziej. Kablosceptycy wiele tracą, zamiast się mądrować pora testować 🙂
Robert W – :
Witam, co do kabli zawsze są ci co wierzą że gra i rzesza ludzi którzy grają na tzw sznurówkach-każdy swojego broni..Do tej pory używałem tzw chińczyków ( podróbki z ali) ,znajomy namówił mnie na skontaktowanie się z Panem Mateuszem -trafna decyzja poskutkowała wypożyczeniem 3 sieciówek z czego jedna z nich byla właśnie 2 pro. Świetny kabelek ukazujący niedostatki poprzedników, wraz z połączeniem go z listwa wersja purist otrzymujemy ogrom dynamiki i szczegółu..na ta chwile gra z hybryda vincenta po modyfikacjach. Każdy ma inne oczekiwania co do okablowanie, ja zakończyłem poszukiwania😁. Polecam Pana Mateusza ,bardzo sympatyczna osoba -doradzi ,pomoże .
Paweł – :
W swojej kategorii cenowej niema absolutnie żadnego rywala. Odnajdzie się w każdym budżetowym systemie i nie tylko. W porównaniu do oryginalnie dołączanych sznurówek PRZEPAŚĆ. Polecam 👍👍
Krzysztof – :
Zawsze zastanawialy mnie grube kable sieciowe na wystawach audio…a jednak! Spróbowałem i porównałem. Zastosowałem po odsluchaniu n6 do sreamera i no 2 do wzmacniacza. Nie będę pisał o sybialntach😊. Nic tylko siadać i słuchać. Podłączenie kabli z jednego przewodu sieci o podwójnym gniazdzie w scianie. Proszę spróbować. Uszy 64 lata. Zważywszy system za 40tys, a 1.9tys za kable i efekt to warto!👍
Marcin Świerkowski – :
Witam Serdecznie.
Użytkownikiem listwy i kabli Solid Core Audio jestem od około pół roku i pomyślałem, że to już najwyższy czas i pora aby napisać recenzję.
Zakup zacząłem od listwy Solid Core Audio Purist i zestawu kabli sieciowych 5 x Solid Core Audio Power No.6 PRO i to już jest co prawda podstawowy ale już świetny zestaw bazowy do bardzo dobrego grania. Jeśli nie chcecie wydawać zbyt dużej kwoty na kable to polecam takie właśnie rozwiązanie. A potem jeśli przyjdzie ochota na coś lepiej bo zawsze można lepiej to znakomite efekty brzmieniowe przynosi zmiana przewodu między gniazdkiem w ścianie a listwą.
Taki zestaw na pewno niczego nam nie zepsuje a pozwoli systemowi już grać prawidłowo. To co pojawia się od razu to bardzo dobra stereofonia scena jest szersza i głębsza, bas bardzo ładnie pulsuje nie jest go ani za dużo ani za mało, góra pasma idealnie zrównoważona nic nie sypie czy kłuje po uszach. Ale to co najsmaczniejsze to średnica, jest bardzo przyjemna wokale na odpowiedniej odległości pojawiają się wcześniej nie słychane smaczki, wybrzmienia, dźwięk jest bardziej realistyczny.
Oczywiście można pójść dalej tak jak wspomniałem, bo „zawsze można lepiej”. I z racji tego że mam już system wyższej klasy jak sądzę postanowiłem zacząć zabawę jeszcze raz i wypożyczyć wszystkie kable jakie produkuje Pan Mateusz. Te kable są jak najlepsze przyprawy którymi można doprawić potrawę aby była idealnie smaczna i zadziwiła gości swym smakiem i jeszcze na dodatek aby poprosili nas o dokładkę.
Po różnych przepinkach, kombinacjach z tymi kablami ale wciąż na tej samej listwie dziś mój system podłączony jest tak: Transport, DAC, Pre – Solid Core Audio Power No.1 PRO, a końcówka mocy i listwa Solid Core Audio No.2 Pro W takiej konfiguracji to już wyższa szkoła jazdy i nie żałuję ani jednej złotówki jaką wydałem na te kable. Dźwięk zyskał większy wolumen obszerność złapał oddech taki pełną piersią, zaczął żyć. To co przeszło moje oczekiwania to przestrzenność, scena szeroka głęboka jeśli pozwala na to nagranie kolumny znikają z pomieszczenia tak jak by ich nie było. Dźwięk nabrał wyrafinowania wszystkie smaczki, niuanse pokazane są jak na tacy, wybrzmienia instrumentów stały się bardzo realistyczne, głosy przejrzyste wyraźne nie zamglone. Bas zróżnicowany, jest zejście, dociążenie, tąpnięcie którego wcześniej nie było na popularnych kablach. Wysokie tony bardzo rozdzielcze, dokładne, delikatne.
Dziś mój system jest w pełni okablowany wszystkim z firmy Solid Core Audio czego i Wam życzę. Teraz mogę słuchać już tylko samej muzyki z największą przyjemnością.
Sebastian – :
Nadszedł czas aby napisać kilka słów odnośnie kabli zasilających SOLID CORE AUDIO, które mam w moim systemie od jakiegoś czasu. Generalnie podszedłem do tematu kabli zasilających SCA od kabli NO1 PRO do zasilania odtwarzacza CD Lector CDP707 oraz przedwzmacniacza lampowego Lector ZOE. Kable bardzo solidne i dobrze wykonane. Wpięcie ich w system nie daje gwałtownego WOW, które byłoby męczące na dłuższą metę. To co słuchać to takie jakby ładne poukładanie dźwięku z bardzo dużą ilością szczegółów ale łagodnych, bez wyostrzeń Jestem na tym punkcie wyczulony i tego bym nie zniósł. Bardzo ładna średnica, wokale i wielobarwny nisko schodzący bas. Trzeba dać tym kablom czas, wysłuchać ulubionych płyt aby je docenić. A wtedy nie ma się ochoty już ich odłączać od systemu. Drugim krokiem jaki zrobiłem były kable NO2PRO które zasilają u mnie listwę oraz końcówkę mocy hybrydową Lector VM200. Te kable powoduję ładne dociążenie dźwięku nie ujmując nic z tego co dały nam NO1 PRO podpięte do innych elementów systemu. W sumie do przedwzmacniacza też miałem jakiś czas podłączony NO2 PRO i nie wiem jeszcze, który będzie tam docelowy. Oba się sprawdzają więc pewnie będę nimi żonglował. Całościowo zestaw kabli zasilających SCA mogę polecić każdemu, kto lubi słuchać muzyki godzinami bez efektu zmęczenia. Muszę tez potwierdzić komentarze kolegów odnośnie wzorcowej współpracy z panem Mateuszem. Nic nie kupowałem w ciemno. Na testy dostałem tyle sztuk kabli ile chciałem aby sprawdzić każdą możliwą kombinację. Wszystko na spokojnie i tak jak trzeba. Polecam wszystkim. U mnie te kable wyparły cały set kabli zasilających Wireworld Electra i Silver Electra.
Tomasz Krzysztofek – :
Witam!
Kabel zasilający Solid Core Audio Power No. 2 Pro wypożyczyłem wraz z listwą Solid Core Audio Purist.
Wysłane do testowania po bezpośrednim kontakcie z Panem Mateuszem – polecam porozmawiać, bo przecież każdy ma swoje upodobania co do dźwięku i potrzeby do odpowiedniego ich wykreowania. Posiadam wzmacniacz mocy NAD C368 z dołączoną dedykowana końcówką mocy NAD C298 (połączenia mostkowe). Kolumny to Pylon Audio Diamond 28. Potrzebowałem większej głębi, dociążenia dolnego pasma bez utraty tego co najlepsze w średnicy i wysokich tonach mojego zestawu. Napomnę tylko, że do tej pory system zasilany był bezpośrednio z gniazdka sieciowego przy pomocy kabli zasilających ISOTEK EVO3 PREMIER (więc chyba nie najgorzej). Po podpięciu zestawu od Pana Mateusza poprawa dźwięku słyszalna jest od razu. Dźwięki stały się bogatsze, bardziej nasycone, bez utraty detalicznej góry i średnicy. Przybyło dołu i pięknie poukładanego, bez natarczywości, mocny bas z mnogą ilością mikro szczegółów, których wcześniej brakowało. Nie pisze tego wszystkiego po to by zaśmiecać internety. Długo szukałem czegoś, co w moim systemie przyniesie oczekiwane rezultaty i oto rozwiązanie było bardzo proste. Sam podjąłem rozmowy na temat tego zakupu po przeczytaniu wielu pozytywnych recenzji. Wypożyczenie bez zobowiązań na testy – Panie Mateuszu wielkie brawa!!! Ja rozumiem, że jak towar jest porządny, wie Pan co posiada na sprzedaż to i łatwo o dobre rady dla potencjalnych klientów. Kabelek uważam za rewelacyjny w kategorii wykonanie / brzmienie. Nic tu dodać nic ująć. Listwa – dobra robota doskonale współpracuje z tym kablem. Choć nie testowałem połączenia tego modelu kabla z innymi listwami (rozdzielaczami), jestem pewien, że za jakość takiego odtwarzania i dopieszczenia całości dźwięku, odpowiada w 90% sam przewód Solid Core Audio No.2 Pro. Reszta 10% to listwa, która nie wnosi żadnych niepotrzebnych problemów do systemu. System cały czas się wygrzewa i robi się jeszcze bardziej ciekawie…I pomyśleć że 2 lata temu nie wierzyłem w żadne woodu z zasilaniem. Polecam niedowiarkom…..
Zestaw Solid Core Audio został na stałe w moim systemie
Zdecydowanie polecam, jestem bardzo zadowolony,.
Paweł – :
Komunikacja z Panem Mateuszem super. Bez przesady stwierdzam, że Pan Mateusz w relacjach sprzedający – kupujący „przywraca wiarę w drugiego człowieka”. Dobrze doradził z kablami sieciowymi, konkretnie, bez wazeliny. Bez najmniejszego problemu dostałem do testowania kilka kabli. Do wzm. Vincent 237mk, streamera Marantz ND8006 i monitorów PMC Twenty 5.22i wybrałem No. 6 i No.2 PRO, które podłączyłem bezpośrednio do gniazdka sieciowego w ścianie. Różnica w brzmieniu zestawu zdecydowanie na plus – większa kultura, plastyczność, detaliczność, itp. określenia użyte we wpisach tych, którzy doświadczyli kabli Pana Mateusza. Będąc pod naprawdę dużym wrażeniem zmian wnoszonych przez kable sieciowe SCA, wkrótce trzeba będzie się pochylić nad kablem koaksacyjnym i przewodem do głośników (No. 1). Nie mam skłonności do przesady ale bardzo, bardzo zachęcam do kontaktu z Panem Mateuszem, a w konsekwencji – wpięcia kabli SCA. Warto !!! Panie Mateuszu, muczas gracjas !!! – opinia skopiowana z zakładki dot. kabli do głośników No. 1
Paweł – :
Ten kabel wprowadza dynamikę, wypełnia i organizuje niskie tony. Różnica w dźwięku powalająca. Właściciel jednym słowem – sztos!!!
Marcin Pacyna – :
Mam 3 rodzaje kabli Pana Mateusza, tu opiszę 2-kę PRO.
Kabel w moim systemie świetnie się sprawdził jako połączenie od gniazdka do listwy – listę oczywiście również kupiłem w Solidcore.
Świetny kabel, który idealnie może się sprawdzić w jasnym systemie.
Ponieważ mi zależało na równowadze tonalnej, to ostatecznie zdecydowałem się, że kabel pójdzie do listwy, a do źródeł pójdą 2-ki Premium i 1-Pro (o nich piszę w innej recenzji). Natomiast to co ten kabel robił podłączony do źródła wywoływało „banan” na twarzy, gdyż tworzył on przestrzenne, głębokie i niesamowite „disco”. Uwaga, nie chodzi o rodzaj muzyki, tylko o poczucie ciągłej imprezy. Ten kabel po prostu wyczyniał u mnie cuda z basem.
Natomiast ostatecznie zdecydowała u mnie rozwaga :). Zmierzam do osiągnięcia celu, jakim jest długie słuchanie muzyki bez zmęczenia. Gdybym zostawił 2-kę PRO w źródłach, to słuchałbym muzyki wyłącznie na maksymalnej głośności.
Genialny kabelek, sprawdzajcie gdzie u Was się sprawdzi najlepiej, bo u każdego może pasować gdzie indziej.
Bartosz – :
Są emocje, jest puls i rytm, nie ma nerwowości. Wokale cofnęły się grzecznie za linię kolumn a blachy perkusji trzymają się zestawu. Nie ma wrażenia, że perkusista musi wstawać żeby ich dosięgnąć. Muzyka podana jest w ładnej aurze z ciepłymi i raczej ciemnymi akcentami. Całość zachęca do długich odsłuchów niezależnie od repertuaru. Jestem na TAK.
Ps. Kabel zasila integrę (PA Nova) z wykorzystaniem DACa na pokładzie.
Marek K. – :
Miałem wybrać jeden przewód zasilający CD. Jednak w czasie odsłuchów podłączyłem dwa kable wypożyczone od Pana Mateusza – jeden do CD , drugi do wzmacniacza. To dopiero zagrało ! Scena stała się niesamowicie stabilna , plany szerokie i głębokie , mnóstwo powietrza miedzy poszczególnymi źródłami dźwięków. No i to – o czym wspominają przedmówcy – cofnięcie wokali na przyzwoitą odległość od słuchacza. Nie ma żadnej natarczywości, czy agresji. Dodam ,że przewody SCA nie zastąpiły mi zwykłych fabrycznych kabelków , mimo to słychać było na prawdę poważne różnice. 2 PRO zastąpił Wireworld Stratus 7 , a 6 PRO – Audioquesta NRG-Y3. Przewody są wpięte między kondycjoner sieciowy , a urządzenia.