Opis produktu
Solid Core Audio RCA No. 1 PRO
Długość: 2 x 0,75m
Budowa: srebro monokrystaliczne o czystości 7N, poddane pozłoceniu dużą ilością materiału oraz procesowi kriogenizacji, jako izolator użyto teflonu.
Wtyki RCA:
- Pin sygnału i masy wykonany jest z wysokiej jakości miedzi posiadającej przewodność >101% IACS (w porównaniu miedź TeCU 95% IACS lub mosiądz 28% IACS)
- Pin sygnału i masy pokryte grubą warstwą złota lub srebra.
- Kształt pinu sygnału i masy został zoptymalizowany by zapewnić jeszcze lepszą przewodność.
- Pin sygnału i masy są maksymalnie od siebie oddalone, co pozwoliło zminimalizować problem pojemności, indukcyjności i efektu EMF.
- Budowa wtyku została zaprojektowana tak, aby zapewniał bezproblemowe wtykanie do gniazd rca, maksymalną skuteczność styku i łatwe wyjmowanie.
Kabel kierunkowy: kierunek sygnału wyznaczają czerwone kropki na wtyku RCA (tam gdzie znajduje się kropka interkonekt wpinamy do wzmacniacza/przetwornika itd)
Michał – :
Przewód RCA No. 1 PRO połączył w moim systemie zmodyfikowany odtwarzacz sieciowy Yamaha NP- S303 do amplitunera BC Acoustique EX- 322D
Pierwszą kwestią którą trzeba poruszyć to budowa wtyku. Nigdy nie miałem do czynienia z wtykiem RCA który wchodził do samego końca gniazda i opiera się na obudowie. Wtyk dzięki temu ma większą powierzchnię styku niż większość przewodów, co skutkuje lepszym połączeniem oraz jest pewniej osadzony zwiększając trwałość połączenia.
Całość przewodów wykonana jest na bardzo wysokim poziomie oraz utrzymana w typowej dla firmy stylistyce która cieszy oko.
Najważniejsze jest jednak to co No. 1 PRO zaprezentował w kwestii zmiany charakterystyki dźwięku w moim systemie.
Po pierwsze po wpięciu przewodu uderzyła przestrzeń oraz dynamika w skali jakiej nie była wcześniej odczuwalna. Efekt „live” zaczął być odczuwalny.
Po drugie przewód pomógł ułożyć scenę w systemie, poprawił balans tonalny oraz opanował szalejące niskie tony. Takiego efektu nie spodziewałem po tym kablu i byłem niesamowicie zaskoczony. W szczególności ze skrócenia basu. Dzięki opanowaniu niskich tonów mogłem w końcu przejść na tryb Direct, co dało kolejne bardzo pozytywne zmiany w systemie. Wcześniej ze względu na zbyt mocne niskie tony musiałem używać wbudowanego korektora by móc go obniżyć.
Przewód wydobył też to co najlepsze z możliwości mojego odtwarzacza, poprawiła się więc znacznie szczegółowość w utworach.
Na koniec oczywiście należy koniecznie zaakcentować jak wspaniale Pan Mateusz podchodzi do współpracy z klientami. Jest to wisienka na torcie Solid Core Audio.